TENIS ZIEMNY. Oliwia Sybicka zdobyła pierwszy medal na Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali

  • 9.02.2018, 07:00 (aktualizacja 08.02.2018 20:54)
  • mj
TENIS ZIEMNY. Oliwia Sybicka zdobyła pierwszy medal na Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali Fot. Archiwum prywatne
Młoda adeptka tenisa ziemnego z Kolbuszowej, Oliwia Sybicka, pokazała się z bardzo dobrej strony w rozegranych w Puszczykowie mistrzostwach Polski do 10 lat.

Impreza odbyła się w ośrodku Akademii Angeliki Kerber (21-22 stycznia). - Jak co roku, od 7 lat, przyjeżdżają na tę imprezę najlepsi zawodnicy z całej Polski w kategorii do 10 lat – zaznacza Agnieszka Wilk-Sybicka, mama Oliwii.

W tych zmaganiach dziewczęta i chłopcy rywalizują osobno. Przyjechało 29 dziewcząt i 30 chłopców. Większość dziewczynek było z rocznika 2008, tylko dwie, w tym Oliwia z rocznika 2009.

- Mecze były rozgrywane do dwóch pełnych setów, na całym korcie zieloną piłką. To pierwsze w życiu tak duże wyzwanie dla Oliwii. Na turniej przyjechało kilka zawodniczek, które grają regularnie w kategorii do lat 12 i punktowały już w polskim rankingu – zaznaczała Wilk-Sybicka.

Oliwia miała przyjemność pokazać się w nowych, bardzo komfortowych warunkach. – W akademii są cztery korty o szybkiej nawierzchni. To tam Andżelika Kerber przygotowuje się do największych światowych imprez – zaznacza Wilk-Sybicka.

 

Więcej w aktualnym Korso

mj
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe