Może zabraknąć wody w kranach na terenie gminy Raniżów. Kierownik ZGK apeluje do mieszkańców

  • 10.05.2018, 07:00 (aktualizacja 09.05.2018 22:25)
  • Dominika Garbacka
Może zabraknąć wody w kranach na terenie gminy Raniżów. Kierownik ZGK apeluje do mieszkańców Tadeusz Sondej, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Raniżowie, zaapelował, aby do podlewania ogródków, trawników i upraw używać na przykład wody ze studni kopanych.
W piątek, 4 maja, na stronie internetowej Urzędu Gminy w Raniżowie został umieszczony komunikat kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Raniżowie.

Szef zakładu zwrócił się w nim z apelem do mieszkańców całej gminy.

- W związku z brakiem opadów i utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz prognozami na najbliższy okres Zakład Gospodarki Komunalnej w Raniżowie apeluje do mieszkańców o ograniczenie zużycia wody z sieci wodociągowej tylko do niezbędnych celów - zaapelował Tadeusz Sondej, kierownik ZGK w Raniżowie.

- Prosimy o racjonalne korzystanie z wody pitnej z sieci i ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno-bytowe, tj. podlewania upraw, podlewania trawników i ogródków, napełniania basenów itp.- dodał.

Jak wyjaśnił nam szef ZGK, w okresie letnim rozbiór wody jest na terenie gminy około trzy razy większy niż w okresie jesienno-zimowym. Jeśli zaś mieszkańcy zbagatelizują apel, dla niektórych, szczególnie odległych od raniżowskiego wodociągu miejscowości, wody może po prostu zabraknąć.

 

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe