Rehabilitacja za pół roku

  • 12.05.2017, 15:59
  • Lidia Grabiec
Rehabilitacja za pół roku L. Grabiec
Na uruchomienie rehabilitacji leczniczej pacjenci będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Nowy oddział, jak zapowiada dyrektor szpitala, ruszy dopiero początkiem października.

Oddział rehabilitacji leczniczej miał zastąpić borykające się z problemami finansowymi i kadrowymi ginekologię, położnictwo i neonatologię. Decyzję o zlikwidowaniu nierentownych oddziałów radni powiatowi podjęli w ubiegłym roku, na listopadowej sesji. Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ, tłumaczył wtedy, że porody w Kolbuszowej będą przyjmowane do końca grudnia, jednak już w lutym szpital musi przedstawić w Narodowym Funduszu Zdrowia gotowy plan na nowy oddział. W styczniu rzeczywiście trzecie piętro zostało zamknięte, jednak mijały kolejne tygodnie, a o nowym oddziale ani widu, ani słychu.

Rehabilitacja i coś jeszcze
Jak się okazuje, na rehabilitację leczniczą pacjenci będą musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Oddział, jak zapewnia szef szpitala, ruszy, ale dopiero od 1 października. - Zmieniły się przepisy, zmieniły się ustawy i jak sami państwo widzicie wcześniej, niż od 1 października, takiego oddziału zakontraktować się nie da – wyjaśnił na ostatniej sesji rady powiatu (27 kwietnia) Zbigniew Strzelczyk. - Przystąpimy do konkursu w czerwcu, a w październiku ruszamy z nowym oddziałem rehabilitacji ogólnoustrojowej, może i z dodatkiem neurologii i kardiologii. Myśmy z panem starostą byli już w Narodowym Funduszu Zdrowia i sprawy są uzgodnione – dodał dyrektor lecznicy.

Więcej w 19 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Grabiec
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dziku
Dziku 30.10.2017, 09:29
Ruszył ten oddział ?

Pozostałe