Gotowe projekty domów jednorodzinnych w cenie mieszkania

  • 16.05.2017, 16:02 (aktualizacja 14.08.2017 06:33)
  • Artykuł sponsorowany
Gotowe projekty domów jednorodzinnych w cenie mieszkania
Zakupienie mieszkania w dużym mieście nie jest niskim wydatkiem. Gdy będziemy chcieli zakupić własne „M”, musimy przygotować się na koszt nawet około 7 000 złotych za metr kwadratowy w Warszawie, natomiast w mniejszych miastach około 5 000 złotych.

Zakupienie mieszkania w dużym mieście nie jest niskim wydatkiem. Gdy będziemy chcieli zakupić własne „M”, musimy przygotować się na koszt nawet około 7 000 złotych za metr kwadratowy w Warszawie, natomiast w mniejszych miastach około 5 000 złotych. Wobec tego wtedy, gdy nawet za kawalerkę musimy zapłacić powyżej 200 000 złotych, pojawia się pytanie – czy nie lepiej wybudować dom?

Koszty wybudowania domu jednorodzinnego wcale nie są bardzo wysokie. Oczywiście, wszystkie koszty zależne są od tego, jaki projekt domu jednorodzinnego wybierzemy dla siebie, a także jakie materiały i wykończenie wybierzemy. Gdy jednak dobierzemy odpowiedni projekt oraz materiały, w takim przypadku możemy uzyskać nawet niższą cenę w podliczeniu za metr kwadratowy.

Projekty domów tanich w realizacji

Gdy będziemy chcieli wybudować swój własny dom zamiast kupowania mieszkania, powinniśmy przede wszystkim sprawdzać projekty domów tanich w realizacji. Są to domy, które tworzone są z naciskiem na niskie koszty budowy, ale jednocześnie wcale nie oznacza to, że są one nieestetyczne czy drogie w utrzymaniu ze względu na zastosowanie słabszych materiałów.

Gdy będziemy chcieli dowiedzieć się, ile wyniesie nas budowa domu, powinniśmy zobaczyć jego kosztorys. Jeśli chcemy wybrać projekty domów gotowych, wówczas często na stronach możemy od razu zobaczyć, z jakimi wydatkami będziemy musieli się liczyć na każdym z etapów. Bez problemu znajdziemy takie domy, które będą kosztowały nas z wykończeniem około 200 000 złotych.

Oczywiście, najmniej zapłacimy za wykonanie domów o mniejszym metrażu. Musimy wobec tego przemyśleć, jakiej przestrzeni będziemy potrzebowali. Nie budujmy jednak domu na wyrost, ponieważ nie dość, że będzie on więcej kosztować w realizacji, to jeszcze dodatkowo będzie bardziej kosztowny w utrzymaniu.

 

gotowe_projekty_domów_jednorodzinnych_w_cenie_mieszkania_3.jpg

 

gotowe_projekty_domów_jednorodzinnych_w_cenie_mieszkania_2.jpg

Projekty dostępne na: https://pracownia-projekty.dom.pl/kolekcje,projekty_pietrowe.html

Jak budować tanio?

Warto też wspomnieć o tym, że ceny realizacji zależne są od tego, czy wybierzemy system budowy zlecony firmie, która zajmuje się tego rodzaju pracami, czy też będziemy pracowali w systemie gospodarczym. W tym drugim przypadku ceny będą niższe nawet o 50 000 złotych niż w przypadku systemu zleconego.

Wobec tego wtedy, gdy wahamy się pomiędzy zakupieniem mieszkania a wybudowaniem domu, warto wziąć pod uwagę tę drugą opcję. Sama budowa domu według gotowego projektu pozwoli nam na uzyskanie podobnych kosztów do zakupienia mieszkania, zakładając, że posiadamy już działkę. Otrzymujemy przy tym znacznie więcej przestrzeni do dyspozycji i wyjątkowy komfort mieszkania w idealnie odpowiadającym nam domu z pięknym ogrodem!

Artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe