Dla zdrowia, miejsc pracy i turystów

  • 9.06.2017, 11:57
  • Joanna Lewicka
Dla zdrowia, miejsc pracy i turystów dzikowiec.itl.pl
Zespół dworsko-pałacowy ma szansę stać się nie tylko miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, ale też dźwignią społeczno-gospodarczą Dzikowca.

Gmina otwarta na kulturę poprzez rewaloryzację zabytkowego zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu - na tak nazwane zadanie samorząd stara się o dofinansowanie. Wielomilionowe. Szacowany koszt prac to bowiem ponad 4 mln zł. Zabytkowy kompleks ma ożyć i zyskać na wielowymiarowości: ma służyć nie tylko celom kulturalnym, ale także społecznym, zdrowotnym i edukacyjnym. Poddany renowacji i nowej adaptacji pomieszczeń, zespół dworski ma pełnić funkcję obiektu hotelowo-gastronomicznego oraz konferencyjno-rehabilitacyjnego. Dlatego też w planie działań jest: remont, modernizacja istniejących budynków, uporządkowanie terenu, zmiana nawierzchni, przebudowa układu ścieżek, parkingów i ciągów pieszo-jezdnych, budowa nowych urządzeń rekreacyjnych, małej architektury i oświetlenie terenu. 

Wszystko to ma doprowadzić do stworzenia ośrodka, którego usługi skierowane będą zarówno do gości spoza gminy, jak i do mieszkańców.

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Joanna Lewicka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe