Fundacja odznaczyła biskupa

  • 13.06.2017, 15:57
  • dg
Fundacja odznaczyła biskupa Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ
W niedzielę, 4 czerwca, w Woli Raniżowskiej wręczono kolejną statuetkę "Serce bez granic", przyznaną przez Fundację im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego.

Biskup Jan Ozga posługuje w Kamerunie od 1988 r. Początkowo był proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nguélémendouka, gdzie zainicjował powstanie sanktuarium maryjnego, do którego od 20 lat zmierzają rzesze pielgrzymów. Potem został mianowany wikariuszem generalnym diecezji. Od 1997 roku jest ordynariuszem diecezji w Kamerunie. Jego dewizą są słowa "Ut unum sint" ("Aby byli jedno"). 

Fundacja z Huty przyznaje statuetkę "Serce bez granic" osobom duchownym i świeckim, zasłużonym na rzecz misji, oraz tym, którzy niosąc pomoc najbardziej potrzebującym, głoszą Chrystusową Ewangelię nadziei i miłości.

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

dg
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe