Walczą z najlepszymi

  • 30.06.2017, 05:00
  • MJ
Walczą z najlepszymi Marcin Jastrzębski
Nowe doświadczenia, często rekordy życiowe, medale, uśmiechnięte twarze. Tak kończy się prawie każdy wyjazd na zawody lekkoatletów kolbuszowskiej Tiki-Taki, którzy ostatnio zgarnęli 5 medali w wojewódzkich mistrzostwach.

Nasi pokazali się w kolejnych poważnych imprezach. Ponad tydzień temu sprawdzili się w Bielsku-Białej w tradycyjnym międzynarodowym mityngu Beskidianathletic. W zmaganiach wzięło udział 60 klubów z Polski oraz zagraniczne ekipy z Czech, Włoch, Serbii, Ukrainy, Litwy, Niemiec. - Na starcie stanęła też trójka lekkoatletów kolbuszowskiej Tiki Taki i wszyscy wywalczyli pierwsze miejsca w swoich konkurencjach – cieszy się Bogdan Karkut, opiekun naszego klubu. Nasza najmłodsza nadzieja – Magdalena Niemczyk – powalczyła na dystansie 100 metrów. - Jest liderką tabel ogólnopolskich w kategorii do 16 lat. Nie miała żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa i o ponad pół sekundy wyprzedziła zawodniczkę z województwa śląskiego Alicję Goebel i reprezentantkę Czech Ludmiłę Hajkovą – wspominał Karkut. Kolejne zwycięstwo odniosła Wiktoria Wrońska. Tym razem na dystansie 400 metrów. - Wiktoria pobiegła w drugim biegu wśród zawodniczek legitymujących się słabszymi rekordami życiowymi, ale uzyskała wynik 57,56, lepszy od najlepszej juniorki młodszej w pierwszym mocniejszym biegu i stanęła na najwyższym stopniu podium – zaznaczał nasz trener. Trzecie zwycięstwo odniósł Radek Maciąg na dystansie 400 metrów. Pokonał je w czasie 50,74.

Więcej w 26 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

MJ
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe