Najwięcej zależy od ludzi

  • 8.07.2017, 05:00
  • Marcin Jastrzębski
Najwięcej zależy od ludzi Marcin Jastrzębski
- Podziwiam Leśników. Z upływem czasu nie tracą wigoru - mówi w rozmowie z Marcinem Jastrzębskim - Wiesław Kosiorowski, który oddaje prowadzenie rozgrywek Kolbuszowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej młodszym kolegom.

Obecne zmagania Korso KALP zakładał Jacek Tyczka z Cmolasu.
- Początki tej ligi to jego dzieło. Przez pierwsze cztery, może pięć lat to on wszystko organizował. Ja lekko pomagałem. Następnie, gdy przestał grać w cmolaskim zespole, nieco oddalił się od rozgrywek i ja to przejąłem.
 
Pierwsze lata były najtrudniejsze?
- Nigdy nie było jakiegoś "spięcia". Nie byliśmy nigdy profesjonalną ligą, u nas nie ma sztywnych reguł. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Nasz regulamin zawsze był elastycznych, zawsze można przełożyć mecz. Dogadujemy i szanujemy się. Gdyby nie ta liga, nie poznałbym tych wszystkich fajnych ludzi. Przez 10 lat ligi przewinęło się sporo ludzi, wszyscy mogli nawiązać ciekawe znajomości.
 
Początku należały do Cmolasu.
- Byliśmy mocni. Przed rozpoczęciem zmagań nie musieliśmy zastanawiać się nad tym, czy zajmiemy pierwsze miejsce w lidze. Zakładaliśmy się między sobą, czy w ogóle stracimy chociaż seta w całych rozgrywkach. Zwycięstwo było oczywistością, mieliśmy bardzo mocny skład. Po paru latach poziom ligi zdecydowanie się wyrównał. Zespołem, który zaczął naciskać, wprowadzał profesjonalizm, była ekipa z Raniżowa.

Więcej w 27 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe