Na straży od pół wieku

  • 21.07.2017, 11:57
  • Lidia Wyzga
Na straży od pół wieku L. Wyzga
W niedzielę (16 lipca) jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Jagodnika świętowała pół wieku istnienia. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym druhom, a także poświęcenia zadaszonej podłogi tanecznej obok remizy i pierwszego chodnika w sołectwie.

Początek działania OSP w Jagodniku datuje się na 5 sierpnia 1967 r. To właśnie wtedy w miejscowej szkole podstawowej odbyło się zebranie założycielskie, podczas którego wybrano pierwszy zarząd jednostki. Pierwszym prezesem OSP został Tadeusz Piechota, wiceprezesem zaś Henryk Bańka. Funkcję naczelnika powierzono Aleksandrowi Komanieckiemu, na sekretarza powołano Stefana Dypę, a na skarbnika Edwarda Mazura. Antoni Magda został przewodniczącym komisji rewizyjnej, a Jan Bąba przedstawicielem do Gromadzkiej Rady Narodowej. Gospodarzem jednostki został Stanisław Gancarz, a członkami zarządu: Julian Truniarz i Jan Chmielowiec.

Za długoletnią, nienaganną i bezinteresowną służbę społeczną w szeregach OSP zostali odznaczeni:

Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa:
Krzysztof Magda,
Janusz Lubera.

Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa:
Marian Babiarz,
Zbigniew Gancarz.

Podczas jubileuszu nadano także odznaki Strażak Wzorowy.
Otrzymali je:
Janusz Augustyn,
Patryk Bańka,
Jakub Guźda.

Więcej w 29 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe