Wielka przebudowa kanalizacji

  • 22.07.2017, 15:57
  • Lidia Wyzga
Wielka przebudowa kanalizacji L. Wyzga
W ciągu najbliższych dwóch lat na terenie miasta powstanie około 15 kilometrów kanalizacji sanitarnej i blisko cztery kilometry kanalizacji deszczowej. Mieszkańcy całej gminy muszą się jednak uzbroić w cierpliwość – bez utrudnień w komunikacji się nie obędzie.

W ostatni piątek (14 lipca) w urzędzie miejskim podpisano dwie umowy na realizację kilku projektów związanych z porządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Kolbuszowa. Podpisy, pod wielostronicowymi dokumentami, złożyli m.in. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, oraz Jan Przybyło, właściciel Firmy Usługowo-Handlowej "Telebud", odpowiedzialnej za wykonanie prac.

Praca na "czynnym" kanale
Pierwsza z podpisanych umów dotyczy przebudowy kanalizacji ogólnospławnej w zlewni ulicy Partyzantów na system kanalizacji rozdzielczej. W ramach tej inwestycji istniejący kanał kanalizacji ogólnospławnej zostanie zdemontowany i zostaną wybudowane nowe sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. – W sumie zrealizujemy budowę kanalizacji sanitarnej na łącznej długości nieco ponad 9220 metrów, przyłącza kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 2156 metrów i 3884 metry kanalizacji deszczowej – zaznaczył włodarz gminy.
Co ważne, realizacja robót będzie się odbywać na "czynnym" kanale. Co to znaczy? Otóż ścieki płynące istniejącą siecią ogólnospławną będą przepompowywane do nowych sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Stopniowo do nowych sieci będą przyłączani kolejni użytkownicy. Wartość tego zadania oszacowano na ponad 9,2 mln zł brutto. Zgodnie z planem inwestycja ma być gotowa do końca lipca 2019 r.

Więcej w 29 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe