Dach do wymiany

  • 23.07.2017, 15:57
  • lw
Dach do wymiany L. Wyzga
Zabytkowy kościół parafialny pw. śś. Stanisława i Wojciecha przymierza się do gruntownego remontu pokrycia dachowego. Kosztowną inwestycję postanowiła wesprzeć gmina Cmolas.

Na ostatniej sesji (27 czerwca) radni zgodzili się, aby w budżecie gminy zarezerwować 10 tys. zł właśnie z przeznaczeniem na dofinansowanie prac remontowych i konserwatorskich w zabytkowym kościółku. Za ten gest dziękował radny Stanisław Siębor. - Dziękuję w imieniu mieszkańców, a zwłaszcza parafian z Porąb Dymarskich, za udzielenie dofinansowania na nasz zabytkowy kościół - mówił samorządowiec. - Złożyliśmy wniosek do konserwatora zabytków o taki gruntowny remont dachu. Jest to bardzo kosztowna inwestycja i miejscowości na pewno nie będzie na nią stać, więc bardzo dziękuję za kwotę, która została przekazana - cieszył się radny Siębor.

Więcej w 29 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lw
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe