Bocian postawił na swoim

  • 24.07.2017, 15:57 (aktualizacja 24.07.2017 20:34)
  • Dominika Garbacka
Bocian postawił na swoim D. Garbacka
Niechciany przy głównej drodze bocian z Majdanu Królewskiego i tak wrócił na stare miejsce. Według części mieszkańców sołectwa jeden z samorządowców przez ptaka stał się kozłem ofiarnym. Dlaczego?

Temat bocianiego gniazda znajdującego się na słupie energetycznym przy ul. Tarnobrzeskiej po raz pierwszy został poruszony na sesji ponad rok temu, bo dokładnie 26 kwietnia 2016 roku. Zgłosił go radny Roman Gurdak. - Chciałem zwrócić uwagę na sprawę gniazda bocianiego, które jest usytuowane przy ulicy Tarnobrzeskiej. Kiedyś tam były trzy słupy i na jednym z nich było umiejscowione to gniazdo. W tej chwili został tam ostatnio postawiony jeden słup i zostało to gniazdo przesunięte w stosunku do tego, jak było poprzednio, o jakieś półtora metra. Dlaczego? - dopytywał radny ponad rok temu. - Ludzie, idąc chodnikiem, boją się, żeby nie zostać oznakowani przez bociana i wychodzą na jezdnię. Stwarza to niebezpieczeństwo – tłumaczył.

Radny zwrócił się też wtedy na sesji do przewodniczącego komisji ds. prawa, porządku publicznego i samorządów – Tomasza Kozioła, aby zajął się tą sprawą. - Teraz wiadomo, że bociany siedzą, mają gniazdo, młode będą miały, ale apeluję, żeby się zastanowić nad tą sprawą, bo kiedyś dojdzie do wypadku. Przechodzą tamtędy dzieci ze szkoły i niech wpadnie któreś dziecko pod samochód. Czy ktoś weźmie za to odpowiedzialność? Czy któryś z radnych? - argumentował radny.

Więcej w 29 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
don
don 30.07.2017, 22:05
tyle, że nie radny chciał przenieść gniazdo, tylko zabezpieczyć, a rządzący nam miłościwie przeniósł i i nie doniósł bo u Romka wielebnego ie za dobrze im było
poli
poli 28.07.2017, 11:21
ha myslal ze z bocianem wygra, bocian- radny 1;0

Pozostałe