Dla ekonomii

  • 1.08.2017, 05:00
  • lev
Dla ekonomii UG Niwiska
Władze gminy aktywnie włączyły się w inicjatywę utworzenia podmiotu ekonomii społecznej, we współpracy z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego.

Inicjatywa to wynik zaproszenia władz i pracowników urzędu gminy  do udziału w projekcie "ROWES- kompleksowe wsparcie sektora ekonomii społecznej w subregionie I". 

Na targach
- Pierwszy krok w tym kierunku zrobiliśmy 16 lipca br. na Targach Rodzimej Tradycji w Niwiskach, poprzez zaprezentowanie umiejętności kulinarnych i artystycznych. Kolejne działania to warsztaty szkoleniowe i wyjazd studyjny do wybranych podmiotów ekonomii społecznej, by poznać ich funkcjonowanie w praktyce - informuje wójt Elżbieta Wróbel i do współpracy zaprasza wszystkich zainteresowanych. – Grupa jest wciąż otwarta na nowe osoby, nowe pomysły, działania potrzebne w naszej gminie i realizację własnych marzeń. RARR zapewnia wsparcie na każdym etapie, a więc warto spróbować swoich sił - mówi wójt.
Wiele podmiotów ekonomii społecznej funkcjonuje w Polsce od lat, z czego najbardziej znane, głównie ze względu na swój turystyczny profil, to Wioska Garncarska w Nidzicy czy Jura Park Bałtów. 

Więcej w 30 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lev
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe