Dla ekonomii

  • 1.08.2017, 05:00
  • lev
Dla ekonomii UG Niwiska
Władze gminy aktywnie włączyły się w inicjatywę utworzenia podmiotu ekonomii społecznej, we współpracy z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego.

Inicjatywa to wynik zaproszenia władz i pracowników urzędu gminy  do udziału w projekcie "ROWES- kompleksowe wsparcie sektora ekonomii społecznej w subregionie I". 

Na targach
- Pierwszy krok w tym kierunku zrobiliśmy 16 lipca br. na Targach Rodzimej Tradycji w Niwiskach, poprzez zaprezentowanie umiejętności kulinarnych i artystycznych. Kolejne działania to warsztaty szkoleniowe i wyjazd studyjny do wybranych podmiotów ekonomii społecznej, by poznać ich funkcjonowanie w praktyce - informuje wójt Elżbieta Wróbel i do współpracy zaprasza wszystkich zainteresowanych. – Grupa jest wciąż otwarta na nowe osoby, nowe pomysły, działania potrzebne w naszej gminie i realizację własnych marzeń. RARR zapewnia wsparcie na każdym etapie, a więc warto spróbować swoich sił - mówi wójt.
Wiele podmiotów ekonomii społecznej funkcjonuje w Polsce od lat, z czego najbardziej znane, głównie ze względu na swój turystyczny profil, to Wioska Garncarska w Nidzicy czy Jura Park Bałtów. 

Więcej w 30 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lev
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe