Będzie przecieranie oczu

  • 1.08.2017, 15:57
  • lw
Będzie przecieranie oczu L. Wyzga
Wakacyjna pora sprzyja remontom szkół ponadgimnazjalnych. Roboty budowlane rozpoczęły się m.in. w kolbuszowskim LO.

- Prace remontowe trwają cały czas. Robotnicy weszli do szkoły już na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego i cały czas remontują budynek dydaktyczny - cieszy się Dariusz Fus, dyrektor ogólniaka. 

Pomoce i panele
W ramach inwestycji zostanie m.in. przebudowana instalacja elektryczna. Wymienione zostanie także oświetlenie na energooszczędne LED. - Zostaną wprawione nowe parapety, drzwi do sal wraz z framugami. Praktycznie cała szkoła zostanie odmalowana, a oprócz tego na dachu hali sportowo-widowiskowej, od strony ulicy, zostaną zainstalowane ogniwa fotowoltaiczne - wylicza dyrektor kolbuszowskiego LO. Na pracach remontowych się nie skończy. Szkoła wzbogaci się o nowoczesne wyposażenie i pomoce dydaktyczne. - Do naszej placówki trafi osiem tablic interaktywnych, 16 projektorów, 16 laptopów, 24 komputery stacjonarne i 24 monitory - zaznacza Dariusz Fus i dodaje: - Myślę, że we wrześniu niektórzy będą przecierać oczy ze zdumienia. Liczę na to, że nastąpi duża zmiana i pod względem estetyki, i pod względem bazy dydaktycznej.
Koszt prac, które zostaną zrealizowane w kolbuszowskim LO, to ponad 1,2 mln zł. Ich realizacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie udało się zdobyć powiatowi kolbuszowskiemu. W ten sposób z własnej kieszeni powiat wyłoży tylko nieco ponad 164 tys. zł. Resztę, czyli ponad 930 tys. zł, pokryje dotacja. 

Więcej w 30 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lw
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe