Wnioski: czas start!

  • 3.08.2017, 15:30
  • lev
Wnioski: czas start! pixabay.com
1 sierpnia ruszył nabór dokumentów na kolejny okres zasiłkowy na: świadczenie wychowawcze (500+), zasiłek rodzinny z dodatkami, specjalny zasiłek opiekuńczy oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Ośrodki pomocy społecznej w powiecie przypominają, że można już składać wnioski na korzystanie z różnego typu pomocy finansowej w nowym okresie zasiłkowym: 2017/18.

Nie zwlekać
W przypadku rządowego programu „Rodzina 500 +”, prawo do tej formy wsparcia jest ustalane na rok i będzie trwać od 1 października danego roku do 30 września roku następnego. Taki sam okres obowiązuje w odniesieniu do świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Z kolei dla świadczeń rodzinnych okres zasiłkowy zaczyna się 1 listopada i trwa do 31 października następnego roku kalendarzowego.

Jeśli wnioskodawca złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze i świadczenie z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres w terminie  do 31 sierpnia, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Z kolei złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie  później niż do 30 listopada. W przypadku, gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku następuje do dnia 31 stycznia 2018 r. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia 2018 r., ustalenie prawa do świadczenia oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku następuje do ostatniego dnia lutego 2018 roku. Wniosek stąd płynący jest jasny: każdy, kto chciałby otrzymywać pieniądze w comiesięcznej ciągłości, nie powinien zwlekać.

Więcej w 31 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lev
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe