Anita po raz trzeci

  • 19.09.2017, 05:00
  • opr. lw
Anita po raz trzeci Roman Trojnacki
Anita Róg, pochodząca z Porąb Dymarskich młoda poetka, wydała właśnie trzeci tomik wierszy. Promocja książki "Pisane ciszą" odbyła się 2 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu.

Na promocję przybyli liczni goście, m. in. członkowie Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, które to wydało trzeci tomik wierszy zdolnej artystki, Ryszard Mścisz, członek rzeszowskiego oddziału Związku Literatów Polskich i jednocześnie recenzent książki, delegacja poetów z Rudnika nad Sanem, a także rodzina i znajomi poetki.

Spotkanie otworzyła Jolanta Strycharz, dyrektor obiektu. Po niej głos zabrał Zbigniew Michalski, prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Zapoznał on zebranych z działalnością i aktualnościami dotyczącymi stowarzyszenia. Później przyszła pora na część artystyczną. Jako pierwsza, dwa swoje wiersze zaprezentowała sama autorka, a po niej wybrane utwory odczytali jej przyjaciele: Katarzyna Róg, Aleksandra Kościelna i Dawid Maciąg. Młoda poetka urozmaiciła spotkanie wstawkami muzycznymi, w których grała na keyboardzie i śpiewała. Po liryczno-muzycznych doznaniach przyszedł czas na wypowiedź recenzenta tomiku oraz wystąpienia gości. Padło wiele pozytywnych uwag na temat twórczości Anity oraz książki "Pisane ciszą", która rozpoczyna serię wydawniczą Biblioteczka Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Na końcu spotkania zebrani ustawiali się w długiej kolejce, aby pogratulować młodej mistrzyni słowa talentu i poprosić o pamiątkowy podpis w książce. Zdolna poetka znalazła czas dla każdego.

Więcej w 37 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

opr. lw
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe