Weekend seniora z kulturą

  • 22.09.2017, 11:57
  • opr. js
Weekend seniora z kulturą MKL Kolbuszowa
Kolbuszowski skansen zaprasza w najbliższy weekend (23 i 24 września) na spotkania w ramach kampanii "60+Kultura", której patronuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W sobotę o godz. 11 i 15 zaplanowanie zwiedzanie parku etnograficznego z przewodnikiem. - Będzie to wyjątkowa okazja, by powspominać dawne czasy - zachęca do odwiedzenia skansenu Katarzyna Dypa z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Z kolei w niedzielę w godz. od 10 do 17 odbędą się spotkania międzypokoleniowe w zagrodzie, przy kuchni oraz w kościele. - Przewodnicy muzealni staną się uważnymi słuchaczami, a seniorzy – przewodnikami po swoich opowieściach z dzieciństwa. Kanwą tych historii będą spotkania z plecionkarzem Wiktorem Szwanenfeldem w zagrodzie z Żołyni, z gospodyniami z Przecławia i Rzemienia w kuchni w szkole z Trzebosi oraz z etnografami w kościele pw. św. Marka Ewangelisty - dodaje przedstawicielka kolbuszowskiego muzeum.

Kampania jest skierowana głównie do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia i ich rodzin. - Ma ona zachęcić seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i korzystania z oferty instytucji kultury w ich miejscu zamieszkania - zaznacza Katarzyna Dypa.

W te dni wstęp dla osób, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia, wynosi 1 zł.

Dla pozostałych: 10 zł – bilet normalny, 7 zł – bilet ulgowy, 28 zł – bilet rodzinny, dzieci do lat 7 – wstęp wolny.

opr. js
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe