"Żeby każdy cosik miał"

  • 23.09.2017, 11:57
  • Joanna Lewicka
J. Lewicka
Dobiega końca sezon zebrań osiedlowych i wiejskich, podczas których mieszkańcy gminy decydują o podziale kasy z tzw. funduszu sołeckiego na 2018 rok.

Dzisiaj o godz. 18 mieszkańcy osiedla Poręby Dębskie jako ostatni zdecydują, w jaki sposób zostaną rozdysponowane w roku przyszłym pieniądze z funduszu sołeckiego, który w gminie Nowa Dęba funkcjonuje już od 2009 roku. 

- Osiedla nie mają obowiązku ustalania funduszu, ale władze gminy jednakowo traktują osiedla i sołectwa, w związku z czym osiedla też dostają pieniądze w ramach funduszu osiedlowego, które przeznaczają na zadania zgodnie z ustawą - wyjaśnia sekretarz gminy Elżbieta Gil. W tym roku pula funduszu sołeckiego w gminie wynosi dokładnie 297 tys. 117 zł 30 gr, z czego 200 tys. 304 zł trafi do sołectw.
Na co przeznaczają te pieniądze mieszkańcy gminy? Oto kilka przykładów.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Joanna Lewicka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe