Dzieci uciekają do miasta

  • 24.09.2017, 05:00
  • Lidia Wyzga
Dzieci uciekają do miasta L. Wyzga
Niespełna 200 dzieci z całej gminy rozpoczęło naukę w pierwszych klasach szkół podstawowych. W trzech placówkach liczba uczniów w oddziale nie przekracza dziesiątki. W dwóch taka klasa w ogóle nie powstała.

Informację odnośnie liczby dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczęły naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej, przedstawił na ostatniej sesji (31 sierpnia) Ireneusz Kogut, inspektor do spraw oświaty. Dane nie napawają optymizmem. W Szkole Podstawowej w Bukowcu i w Domatkowie do pierwszej klasy nie został zapisany ani jeden siedmio- i sześciolatek. Niewiele lepiej sytuacja wygląda w placówkach w Zarębkach, Przedborzu i Kolbuszowej Górnej. W pierwszych klasach uczy się tam odpowiednio pięcioro, siedmioro i dziewięcioro dzieci. Najwięcej, bo aż 79 uczniów, od września uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej. W tej placówce, z uwagi na większą niż oczekiwano liczbę zgłoszeń, utworzono dodatkowy oddział (w tej chwili są tam cztery pierwsze klasy). 

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
fracus
fracus 26.09.2017, 06:10
Kto chce nieszkać w tym zadupiu

Pozostałe