Bliżej do A4

  • 26.09.2017, 11:57
  • Joanna Lewicka
Bliżej do A4 J. Lewicka
Czy mieszkańcy północnego Podkarpacia zyskają szybszy wjazd na autostradę?

Kilka tygodni temu u wicemarszałka Bogdana Romaniuka odbyło się spotkanie samorządowców z północnej części Podkarpacia w sprawie partycypacji w kosztach przygotowania dokumentów wstępnych. Mają one wykazać racjonalność budowy kolejnego zjazdu z autostrady. 
Łączniki

- Dojazd byłby szybszy i krótszy zarówno dla mieszkańców miasta i gminy, jak też dla firm prowadzących swoją działalność na terenie chmielowskiej podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dojazd powstałby w miejscu łączącym A4 z krajową czwórką, w kierunku Sędziszowa. Dotychczas można było korzystać ze zjazdu w Borku, tylko że jest on dość trudny do przejechania, a prowadzi przez Majdan Królewski i Niwiska. Część naszych przedsiębiorców korzysta natomiast ze zjazdu w Zawadzie pod Dębicą. 

Jak poinformował burmistrz Ordon, dodatkowo budowany łącznik w Kolbuszowej Górnej w stronę Sędziszowa pozwoli uniknąć jazdy przez centrum Kolbuszowej, co jest bardzo dużą uciążliwością. W przypadku budowy kolejnego zjazdu, także ten łącznik sprawiłby, że czas dojazdu znacznie by się skrócił.

Jeżeli gmina się zgodzi, 16 października dojdzie do oficjalnego podpisania umowy między marszałkiem województwa a samorządami i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Joanna Lewicka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
S9
S9 26.09.2017, 21:54
kawałka dk 9 nie ma kto wyremontować a fantazjują o zjeżdzie na a4
ha ha ha

Pozostałe