Boiska bez ryzyka

  • 30.09.2017, 11:57
  • dg
Boiska bez ryzyka D. Garbacka
Samorządowcy przełożyli remonty boisk w Klatkach i Hucie Komorowskiej na następny rok. Dlaczego?

Uchwałę w tej sprawie radni podjęli podczas ostatniej sesji (29 sierpnia). Do zagłosowania "za" namawiał ich wcześniej wójt gminy. - Temat wziął się stąd, że kiedyś składaliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie w ramach jednego wniosku trzech zadań. Pierwsze obejmowało zakup urządzenia do frezowania lodu na naszym lodowisku, czyli zakup rolby i miniciągnika. Drugie obejmowało  wykonanie oświetlenia przy wszystkich boiskach tartanowych, które mamy w naszej gminie przy szkołach. Trzeci człon tego zadania obejmował wykonanie nawierzchni tartanowej na boiskach w Klatkach i Hucie Komorowskiej - wprowadził w temat radnych Jerzy Wilk, włodarz gminy Majdan Królewski. - Informację o tym, że nasz wniosek się zakwalifikował, otrzymaliśmy może tydzień albo dwa tygodnie temu - dodał.

Wójt przyznał, że remonty boisk woli przesunąć na przyszły rok ze względu na okres jesienno-zimowy.  - Procedura przetargowa będzie trwała jakieś sześć czy osiem tygodni od momentu ogłoszenia do rozstrzygnięcia i podpisania umowy - wyjaśnił wójt. - W tamtym roku o takiej samej porze robiliśmy boisko przy szkole podstawowej w Woli Rusinowskiej i został kawałek około 30 metrów. Był problem z jego dokończeniem. Trzeba było przykrywać i podgrzewać nawierzchnię - argumentował włodarz gminy. - W związku z tym nie będziemy tego ryzyka podejmować. Przesuwamy to zadanie na rok przyszły, z terminem realizacji 30 czerwca 2018 - stwierdził wójt i dodał: - Stąd moja prośba, żeby zmienić termin realizacji tych zadań.

Radni bez wyjątku zaakceptowali pomysł włodarza gminy.

W przyszłorocznym budżecie gmina zabezpieczyła 397 tys. zł. na budowę boisk w Hucie Komorowskiej i Klatkach.

dg
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jestem z Krzątki
Jestem z Krzątki 3.10.2017, 19:06
Chyba wybory bedą za rok a po wyborach nowa bryka dla wojta hahaha

Pozostałe