Ścieki zalewają podwórko

  • 2.10.2017, 11:57
  • Dominika Garbacka
Ścieki zalewają podwórko
Mieszkaniec Raniżowa interweniuje u radnych w sprawie nieczystości zalewających jego podwórko. Taki problem ma już od czterech lat. Co zamierza gmina?

Mężczyzna napisał do rady gminy pismo, w którym zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie kontroli sieci kanalizacyjnej na terenie gminy. - W nawiązaniu do poprzednio przesłanych pism z 2014 roku (...), ponownie wnoszę o przeprowadzenie kontroli systemów kanalizacji ściekowej znajdującej się na terenie gminy Raniżów - napisał mieszkaniec. - Wniosek swój uzasadniam tym, że w dniu 23 lipca 2017 roku, w czasie obfitych opadów atmosferycznych, po raz kolejny z systemu kanalizacji wylały się nieczystości na moje podwórko. Spowodowane jest to prawdopodobnie tym, że część gospodarstw na terenie Raniżowa i gminy Raniżów posiada nielegalne podłączenia w swoim systemie odprowadzania wód deszczowych do kanalizacji ściekowej - argumentował mężczyzna.

Niecka i wybicie
Świadomy problemu zgłoszonego przez mieszkańca jest Edward Warzocha, sołtys Raniżowa. - Tam przy większych opadach deszczu już nieraz się tak działo. Dzieje się tak, bo tam jest taka niecka i faktycznie jak jest większy opad deszczu, to wiadomo, że tak to wybija - powiedział nam sołtys Raniżowa. - Wtedy na podwórzu  tego mieszkańca lądują wszystkie nieczystości - wyjaśnił nasz rozmówca i dodał: - Podpowiadałem mu, żeby napisał do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych, bo tam ubezpieczony jest Zakład Gospodarki Komunalnej. Przyjechaliby, oszacowali i może coś pieniędzy mu wrócili, bo takie coś się mu należy.

Wójt podziwia
Do pisma mieszkańca odniósł się włodarz gminy. - Myślę, że zarządca sieci, którym jest Zakład Gospodarki Komunalnej, musi się nad tą sprawą pochylić. Podziwiam mieszkańca za cierpliwość, bo nie każdy by sobie pozwolił, żeby nieczystości z całego terenu lądowały na jego posesji - powiedział Władysław Grądziel, wójt gminy Majdan Królewski. - Trzeba dodać, że te odcinki sieci nie są najmłodsze, były wykonywane jako pierwsze, ale niekoniecznie z takich materiałów jak powinny być robione. Mieliśmy taki przypadek przy ulicy Słonecznej, gdzie był niedrożny odcinek i ten remont został wykonany na bieżąco - dodał.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Raniżów
Raniżów 3.10.2017, 12:45
"powiedział Władysław Grądziel, wójt gminy Majdan Królewski"
Pani redaktor - to kto jest gdzie tym wójtem?

Pozostałe