Drogowa rewolucja

  • 3.10.2017, 05:00
  • Joanna Lewicka
Drogowa rewolucja
Jak informowaliśmy w poprzednim numerze, szykuje się prawdziwa drogowa rewolucja dla mieszkańców północnej części Podkarpacia. Dziś ujawniamy szczegóły powstania kolejnego zjazdu z autostrady A4.

Na prezentacji, do której dotarliśmy, a którą zainteresowanym samorządom udostępnił urząd marszałkowski, można zobaczyć zjazd "Kolbuszowa" na drodze do Sędziszowa Młp.

- Koszty projektowe nie są znane. Zakłada się, że prace koncepcyjne wyniosą około 100 tys. zł, zaś wkład samorządów jest uzależniony od tego, ile z nich będzie zainteresowanych współfinansowaniem tej koncepcji. A o tym będę wiedział 16 października - informuje Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby.
 
List intencyjny
Więcej szczegółów na temat inwestycji zdradza poseł Zbiginiew Chmielowiec: - W najbliższym czasie zostanie podpisany list intencyjny pomiędzy samorządem województwa podkarpackiego a władzami powiatów: ropczycko-sędziszowskiego, kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego, przy udziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie. List ten określi zasady i warunki współpracy przy przygotowaniu zadania pod nazwą "budowa nowego węzła autostrady A4-węzeł Kolbuszowa".

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Joanna Lewicka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
ggg
ggg 5.10.2017, 22:19
Ten co projektował zjazd na Niwiska to w zyciu na miejscu chyba nie był parodia gdy droga wojewódzka jest niedaleko
Max
Max 4.10.2017, 19:50
To bardzo dobra wiadomość. Jeżdżę tamtędy i szlak mnie trafia - kto wymyślił węzeł A4 w polach z dojazdem polnymi drogami? Czas skończyć z tym kretyństwem i marnotrawstwem!

Pozostałe