Lista na ścieki i wodę

  • 3.10.2017, 11:57
  • Joanna Lewicka
Lista na ścieki i wodę J. Lewicka
Znamy już listę samorządów, które mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji w gospodarce wodno-ściekowej. Niektóre mają nadzieję na poprzetargowe oszczędności.

19 września Zarząd Województwa Podkarpackiego zatwierdził zaktualizowaną listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu: "Gospodarka wodno-ściekowa",objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-20.

Umowy będą podpisane z wnioskodawcami, od 1. do 53. miejsca na liście. Kolejne umowy zawierane będą w momencie pojawienia się wolnych funduszy wynikających z oszczędności przetargowych.

Już są
Na listach znalazła się gmina Cmolas z zadaniem: porządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy i kwotą prawie 1, 6 mln  zł. Tuż za nią uplasowała się gmina Niwiska z  niemal dwumilionowym dofinansowaniem na budowę kanalizacji sanitarnej w Hucisku, Zapolu, Trześni i Niwiskach oraz budowę odcinka sieci wodociągowej w Niwiskach.

- Zakres rzeczowy zadania to budowa i przebudowa odcinka sieci wodociągowej i kanalizacji w Niwiskach, budowa kanalizacji sanitarnej w Hucisku oraz budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Zapole. Wartość kosztorysowa inwestycji to nieco ponad 3, 5 mln zł, natomiast wartość dofinansowania: 1 999 887,00 zł. Termin zakończenia budowy szacowany jest na 30 sierpnia 2019 roku - informuje wójt Elżbieta Wróbel. Jak gminie udało się napisać tak wysoko punktowany wniosek? - Najważniejsze jest, aby w chwili ogłoszenia naboru mieć  komplet obligatoryjnych dokumentów typu: pozwolenia na budowę, kosztorysy. Drugim istotnym elementem jest przeanalizowanie kryteriów, za które zarząd  województwa przyznawał punkty - informuje odpowiedzialny za pisanie wniosków dotacyjnych Kazimierz Kwaśnik.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Joanna Lewicka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe