Ludzie klęli na czym świat stoi

  • 5.10.2017, 15:57
  • Dominika Garbacka
Ludzie klęli na czym świat stoi K. Ziółkowska
Po pięciu dniach od stwierdzenia, że woda na terenie gminy nie nadaje się do picia, wodociąg zostaje niemal w pełni przywrócony do działania. Od piątku, 29 września, wodę z sieci mogą spożywać już mieszkańcy prawie wszystkich sołectw z wyjątkiem Komorowa. Tymczasem ludzie wytykają urzędowi gminy błędy.

Przypomnijmy, że ponad tydzień temu, bo dokładnie w poniedziałek, 25 września, włodarz Majdanu Królewskiego wydał komunikat, w którym poinformował mieszkańców, że na terenie całej gminy woda nie nadaje się do spożywania (przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw oraz mycia zębów). Można jej używać tylko do celów sanitarnych.

Gmina na czas obowiązywania komunikatu wyznaczyła punkty poboru wody: konfekcjonowanej w pojemnikach pięciolitrowych - przy szkołach oraz punkt czerpalny wody do spożycia na stacji uzdatniania wody w Hucie Komorowskiej. Jak okazało się jeszcze we wtorek, 26 września, z rozwiązań zaproponowanych przez gminę nie wszyscy byli zadowoleni. Dlaczego?
 
Poszukiwania wody
Z komunikatu wynikało, że wodę konfekcjonowaną będzie można dostać pod szkołą, w każdej miejscowości gminy Majdan Królewski. Mieszkańcy, którzy po wodę przyszli we wtorek, 26 września, o ósmej rano, poinformowali nas, że żadnej wody przy szkołach nie rozdawano. - Dlaczego wprowadzają ludzi w błąd? - pytała nas mieszkanka Majdanu Królewskiego. Jak poinformował nas wówczas wójt, za opóźnienia odpowiadał dostawca, który miał przywieźć wodę w pojemnikach. Około godziny 10 woda w pięciolitrowych pojemnikach przy szkołach była już dostępna.

Na tym problemy zgłaszane przez mieszkańców się jednak nie zakończyły. Jeszcze we wtorek odebraliśmy kilka telefonów od Czytelników, którzy przyznali, że gmina w zły sposób zorganizowała dostarczanie wody.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe