Nowa koncesja po 16 latach

  • 6.10.2017, 15:57
  • Dominika Garbacka
Nowa koncesja po 16 latach
Jeden głos więcej zaważył na tym, że GS nie jest już monopolistą na terenie gminy Raniżów. Koncesję na sprzedaż napojów wysokoprocentowych dostali prywatni właściciele, którzy o pozwolenie starali się od ponad roku.

Temat określenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych wrócił na ostatnie obrady (27 września) z dwóch powodów. Jednym z nich był wniosek, który od ostatniej sesji złożyli właściciele sklepu. Drugi powód wracania do tematu przedstawił Jan Tęcza, inspektor w Urzędzie Gminy w Raniżowie. - Po ostatniej kontroli RIO okazało się, że uchwała o liczbie punktów alkoholowych powyżej 4,5 procent z wyjątkiem piwa nie została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Potrzeba podjęcia od nowa tej uchwały, a poprzednia uchwała z 2001 roku straci moc.
 
Zostawić po staremu 
Jako pierwszy swój wniosek złożył radny z Korczowisk. - Panie przewodniczący, chciałem złożyć wniosek formalny o ustalenie trzech punktów sprzedaży napojów alkoholowych - powiedział Marek Żyła. - Chodzi mi o te trzy punkty istniejące (punkty należące do GS - przyp. red.). Niech zostanie po staremu, czyli tak jak było od 2001 roku. Nie róbmy zmian. Nic się nikomu złego nie działo - argumentował samorządowiec.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe