Ratowali się wyskakując przez okno

  • 6.10.2017, 11:34 (aktualizacja 06.10.2017 12:15)
  • js
Ratowali się wyskakując przez okno Dla rodziny organizowana jest pomoc. Na miejsce pożaru przyjechali dzisiaj przedstawiciele urzędu i ośrodka pomocy społecznej. Fot. L. Wyzga
Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru, do którego doszło dziś w nocy w Weryni. 42-letni mężczyzna z poważnymi poparzeniami trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło dzisiaj (6 października) około godz. 1.30. - Jak ustalili policjanci, 42-latek w nocy zauważył ogień w swoim domu. Polecił żonie i dzieciom wyskoczyć przez okno, a sam pobiegł po pomoc do sąsiadów, którzy powiadomili straż pożarną. Na miejsce przyjechali strażacy, policja i karetki pogotowia - informuje Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP Kolbuszowa. 

42-letni mężczyzna z rozległymi poparzeniami został przetransportowany do specjalistycznego szpitala. Do szpitala przewieziono również jego 40-letnią żonę. - Kobieta doznała urazu nogi, pozostaje nadal pod opieką lekarzy - dodaje oficer prasowy. 

Policjanci radiowozem zawieźli do szpitala 11 i 14-latka. Na szczęście doznali oni niegroźnych obrażeń. Dzieci znajdują się pod opieką rodziny.

Gmina Kolbuszowa organizuje pomoc dla pogorzelców. Rodzina w pożarze straciła wszystko. O tym jak można pomóc mieszkańcom Weryni napiszemy w najbliższym numerze. Kolbuszowska policja apeluje:
Jak co roku zbliżający się sezon zimowy (grzewczy) powoduje zwiększenie się zagrożenia pożarowego w budynkach mieszkalnych. Najczęstszą przyczyną tego typu pożarów mogą być nieprawidłowo eksploatowane lub niesprawne urządzenia grzewcze - piecyki elektryczne, piece gazowe, kuchenki, nieszczelne kominy oraz pozostawianie tego typu urządzeń bez nadzoru. Zagrożenie pożarowe stwarza nieostrożność osób dorosłych w trakcie palenia tytoniu lub pozostawienie niedopałków w pobliżu materiałów łatwopalnych. Apelujemy, aby zwiększyć czujność i zadbać o dobrą wentylację w pomieszczeniach mieszkalnych. W okresie sezonu grzewczego zwiększa się liczba zatruć tlenkiem węgla. Pamiętajmy, że jest on bezwonny.

js
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe