Radny czuje się niedoceniony

  • 9.10.2017, 11:57
  • Dominika Garbacka
Radny czuje się niedoceniony D.Garbacka
Samorządowiec Stefan Gancarz skarżył się podczas ostatniej sesji, że mieszkańcy postrzegają go jako radnego nieaktywnego. Czy mieszkańcy mają ku temu powody? I kto bronił radnego?

Samorządowiec z Porąb Wolskich odniósł się podczas ostatniej sesji (27 września) do sprawozdania z bieżącej działalności wójta i urzędu gminy, a dokładnie punktów dotyczących wykonania oświetlenia ulicznego w Raniżowie oraz przy drodze gminnej relacji Staniszewskie -  Zielonka. - Mam pytanie wobec tego sprawozdania. Zauważyłem, że brakuje w nim punktu dotyczącego wykonania oświetlenia ulicznego w Porębach Wolskich. Zabrakło tego punktu, a temat był już zgłaszany. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest już dokumentacja na to zadanie? Czy coś w tej sprawie się dzieje? - pytał radny Gancarz. - To nie jest tak, że mi się lampy zachciało, ale temat zgłaszany był przez mieszkańców. Mówię o tym, bo na zebraniu wiejskim zostałem oskarżony, że moja aktywność jest zerowa  - kontynuował Stefan Gancarz. - Na zebraniu nie było pana wójta, więc ja wypiłem gorycz tego wszystkiego. Nie czynię żadnych zarzutów wobec wójta, tylko proszę o wyjaśnienie tego tematu, żeby przekazać mieszkańcom, jak sprawa się toczy - dodał.
 
Oświetlenie na gwiazdkę
Na pytanie radnego z Porąb Wolskich odpowiedział włodarz gminy. -  Panie Stefanie, tak jak kiedyś rozmawialiśmy, postaramy się, żeby "na gwiazdkę" latarnie zaświeciły się w Porębach  - powiedział Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. - Nie ogłaszaliśmy tych przetargów (na oświetlenie w Raniżowie, Zielonce i Porębach - przyp. red.) razem, ponieważ chcieliśmy zobaczyć, jakie będą koszty wykonania tych oświetleń i ile oszczędności możemy wygenerować. Teraz już widzimy, że możemy ogłosić przetarg na oświetlenie w Porębach, bo mamy oszczędności z dwóch poprzednich przetargów - wyjaśnił wójt gminy i dodał, że jeżeli temat nie zostanie załatwiony do kolejnej sesji, to na pewno zadanie zostanie zrealizowane przed końcem tego roku. - Dotrzymam tutaj słowa - zapewnił włodarz Grądziel.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe