Anita w gronie stypendystów

  • 10.10.2017, 15:57
  • opr. lw
Anita w gronie stypendystów Archiwum prywatne
Anita Róg, pochodząca z Porąb Dymarskich młoda, zdolna poetka znalazła się w gronie stypendystów literackich Fundacji "Arkona".

Fundacja "Arkona" im. Jarosława Zielińskiego już od czterech lat aktywnie wspiera twórczość młodych i uzdolnionych poetycko uczniów szkół średnich, fundując stypendia i przyznając doroczną Nagrodę Literacką "Złota Róża".

Tegoroczne wręczenie wyróżnień odbyło się we wtorek (26 września), w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży na warszawskim Ursynowie. Uroczystość poprowadzili: Mikołaj J. Wachowicz, członek kapituły konkursu, poeta i dziennikarz oraz Stanisław Grabowski, prezes Fundacji "Arkona". Decyzją kapituły konkursu, "Złotą Różę" otrzymała Anna Maria Musz za tomik poetycki "Lot nad miastem". Stypendia literackie na rok szkolny 2017/2018 przyznano z kolei: Anicie Róg, uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, a zarazem członkini Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, Gabrieli Swatek z Wojsławic i Marcinowi Dominikowi Molskiemu z Warszawy. Uhonorowano także pośmiertnie młodziutką poetkę Ewę Adamską.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

opr. lw
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe