Kłopot z lokalizacją

  • 11.10.2017, 11:57
  • lw
Kłopot z lokalizacją L. Wyzga
W obrębie zespołu szkolno-basenowego ma powstać siłownia zewnętrzna. Chociaż pomysł sam w sobie zyskał aprobatę mieszkańców sołectwa, to niektórzy zastanawiają się, czy wybrana lokalizacja jest odpowiednia. Skąd te wątpliwości?

Na zebraniu wiejskim, które odbyło się 24 września, mieszkańcy Cmolasu wspólnie podzielili pieniądze w ramach funduszu sołeckiego na 2018 rok. Jednym z zadań przyjętych do realizacji na przyszły rok jest budowa siłowni zewnętrznej. Obiekt, na który zarezerwowano ostatecznie 8 tys. zł, ma się znajdować w pobliżu pływalni i placu zabaw. Wybrana lokalizacja wzbudziła jednak wśród mieszkańców pewne wątpliwości. 

Żeby mama poćwiczyła
- Chciałbym się dowiedzieć, w jakiej odległości ta siłownia będzie usytuowana od placu zabaw? - dociekał obecny na zebraniu mieszkaniec Cmolasu. - Wydaje mi się, że to powinno być blisko siebie, tak żeby mama, która przyjdzie na plac zabaw z dzieckiem, mogła wykorzystać ten czas do ćwiczeń własnych. Jeżeli to będzie oddalone, dajmy na to o sto metrów od siebie, to mamy nie będą z tej siłowni korzystać - argumentował. Obawy mężczyzny rozwiał Eugeniusz Galek. - Siłownia będzie usytuowana w pobliżu placu zabaw, żeby mogli z niej korzystać i starsi i młodsi. Zresztą cały ten teren, plac zabaw, ośrodek wypoczynku, pływalnia, powinien być miejscem takiej rekreacji wszystkich mieszkańców - wyjaśnił włodarz gminy. 

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lw
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe