Trzy najbardziej bezpieczne gospodarstwa rolne nagrodzone

  • 7.11.2017, 15:57
  • opr. dg
Trzy najbardziej bezpieczne gospodarstwa rolne nagrodzone KRUS Kolbuszowa
KRUS wybrał i nagrodził trzy najbardziej bezpieczne gospodarstwa rolne na terenie naszego powiatu.

W tym roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła już 15. edycję konkursu pt. "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" skierowanego do rolników. W tegorocznej edycji powiatowej, organizowanej przez Placówkę Terenową KRUS z Kolbuszowej, wzięło udział osiem gospodarstw rolnych z terenu gminy Raniżów.

W konkursie były oceniane takie kryteria jak: ład i porządek w gospodarstwie, stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części, stan techniczny pilarek łańcuchowych i tarczowych, warunki obsługi i chowu zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony roślin, organizacja miejsc wypoczynku i zabawy dzieci.

 

Zwycięzcą etapu powiatowego zostało gospodarstwo Beaty Malec z Posuch. Drugie miejsce zajęło gospodarstwo Anny Borawiak  z Raniżowa, a trzecie Gustawa Hermanowskiego z Zielonki.

W czwartek, 19 października, odbyło się podsumowanie edycji powiatowej konkursu w budynku OSP w Woli Raniżowskiej. Wzięli w nim udział właściciele wszystkich ośmiu gospodarstw biorących udział w konkursie. Jan Puzio, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kolbuszowej, podziękował wszystkim rolnikom za udział w konkursie, przypomniał jego cele i idee.

Organizację konkursu wsparło Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Przewodniczący rady powiatu Mieczysław Burek nagrodził wszystkich uczestników konkursu.

opr. dg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe