Remont drogi powiatowej relacji Zielonka - Korczowiska zakończony

  • 14.11.2017, 11:57
  • dg
Remont drogi powiatowej relacji Zielonka - Korczowiska zakończony D. Garbacka
Zakończył się remont drogi powiatowej relacji Zielonka - Korczowiska. Inwestycję chwalą mieszkańcy na czele z sołtysem.

- Asfalt jest już fajnie zrobiony. Teraz naprawdę można tam normalnie jeździć - mówi Władysław Kobylarz, sołtys Zielonki i dodaje: - Chciałbym serdecznie podziękować przewodniczącemu rady powiatu, przewodniczącemu rady gminy i wójtowi gminy za wykonanie tego asfaltu.

Jak przyznaje gospodarz Zielonki, z inwestycji najbardziej cieszą się mieszkańcy przysiółka Turka w Zielonce. - Tam jest 16 domów, które należą do Zielonki - Turki, a pięć albo sześć domów należy do Mazurów - wyjaśnia. - Z drogi korzystają też mieszkańcy Posuch i Korczowisk. W środę jeżdżą właśnie tą drogą na jarmark do Sokołowa Małopolskiego, a w czwartki na targ do Raniżowa, bo tędy jest najbliżej - dodaje.

 

 

Jak mówi Mieczysław Burek, przewodniczący rady powiatu, inwestycja jest już na ukończeniu. - Teraz trwają prace kosmetyczne - wyjaśnia radny powiatowy.

Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe Spółka Akcyjna z Dębicy, które przedstawiło najtańszą ofertę. Zadanie kosztowało 1 mln 601 tys. zł, z czego 1 mln 220 tys. pochodziło z dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pozostałe 380 tys. zł stanowił wkład własny powiatu.

 

 

dg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe