W Tiki-Tace rośnie kolejny talent

  • 3.12.2017, 05:00 (aktualizacja 02.12.2017 22:38)
  • MJ
W Tiki-Tace rośnie kolejny talent Archiwum klubowe
11-letni Paweł Koźmic wrócił z rozegranych w Toruniu nieoficjalnych mistrzostw Polski dzieci ze złotym i brązowym medalem.

Paweł był jedynym reprezentantem Kolbuszowej w ogólnopolskim finale zawodów "Lekkoatletyka dla każdego", które odbyły się w Toruniu. Startował indywidualnie (wyścig na 60 metrów) i w sztafecie (8x200 metrów). Koźmic, żeby móc powalczyć w finale tej prestiżowej imprezy, najpierw musiał przebrnąć wojewódzkie kwalifikacje. 

 

 

Kilka tygodni temu w Mielcu był najlepszy na dystansie 60 metrów (dystans płaski) i 60 metrów przez płotki. Do Torunia pojechał z wojewódzką kadrą prowadzoną przez Michała Tittingera. Podopieczny Jacka Żądło nie był kandydatem do medalu. Tittinger zdecydował, że pośle Pawła do rywalizacji na płaskim dystansie. – W biegu przez płotki również bardzo dobrze rokuje na przyszłość, ale widocznie uznano, że na płaskim dystansie może zrobić lepszy wynik – mówił Jacek Żądło. Paweł pobiegł bardzo odważnie. Czas 9.01 dał mu brązowy medal. – Jego życiowy rekord to 8,89. Ten czas uzyskał podczas wojewódzkich eliminacji w Mielcu – zaznaczał Żądło. 

Paweł (syn znanego w okolicy piłkarskiego sędziego Władysława) pobiegł również na czwartej zmianie podkarpackiej sztafety (8x200 metrów), która wywalczyła pierwsze miejsce. - Na pewno dwa medale Pawła to miła niespodzianka, choć w tej kategorii wiekowej nie naciskamy na wyniki. Tu liczy się zabawa i chęć do uprawiania sportu. Już sam fakt, że młodzież rywalizowała na jednym z najpiękniejszych lekkoatletycznych obiektów w Europie, daje jej dużą motywację do treningów – oceniał Bogdan Karkut, prezes Tiki-Taki. 

Koźmic pierwszy raz pojawił się na zajęciach kolbuszowskiego klubu dwa lata temu. – Tak solidnie trenuje u nas dopiero od półtora roku. Mogę o nim mówić w samym superlatywach. Jest pracowity, dokładny. Sumiennie i z odpowiednim zaangażowaniem wykonuje każde treningowe ćwiczenie – zaznacza Żądło.

Więcej w 48 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

MJ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe