Nagrody i wyróżnienia dla uczniów z gminy Cmolas

  • 3.12.2017, 11:57 (aktualizacja 02.12.2017 22:42)
  • opr. lw
Nagrody i wyróżnienia dla uczniów z gminy Cmolas SOK Cmolas
Udział w rejonowym etapie konkursu "Literatura i Dzieci" uczniowie z gminy Cmolas z pewnością mogą zaliczyć do udanych. Reprezentanci gminy zdobyli nagrody i wyróżnienia.

Rejonowe eliminacje kolejnej edycji konkursu "Literatura i Dzieci" odbyły się w środę (22 listopada) w Samorządowym Ośrodku Kultury w Chorzelowie. W artystycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu mieleckiego i kolbuszowskiego. W ramach prezentacji konkursowej uczestnicy, którzy przeszli etap eliminacji gminnych, zaprezentowali wybrane utwory w formie recytacji, inscenizacji i piosenki. Przesłuchania podzielono na dwie kategorie wiekowe: uczniowie klas 0 - III oraz uczniowie z klas IV - VII. Wszystkim występującym bacznie przyglądała się komisja konkursowa.

 

 

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało nagrody i wyróżnienia, które trafiły także do uczestników z gminy Cmolas. W kategorii klas 0 - III nominację do finału konkursu w kategorii: piosenka wywalczyła Klaudia Chmielewska ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie. 

Wyróżnienie za piosenkę otrzymał Karol Lewandowski ze szkoły w Jagodniku. Jury doceniło także Weronikę Kaczmarską ze szkoły w Ostrowach Baranowskich, która w kategorii klas 0 - III otrzymała wyróżnienie za recytację.

W grupie starszej, czyli uczniów klas IV - VII, komisja konkursowa wyróżniła Katarzynę Ruman za recytację i 11-osobową grupę teatralną za inscenizację.

 

 

opr. lw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe