Uczennice z naszego powiatu zostały laureatkami XI konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje 2017"

Uczennice z naszego powiatu zostały laureatkami XI konkursu plastycznego ZS Wola Raniżowska
Konkurs był dwuetapowy. W pierwszej turze prace były oceniane przez jury powołane przez Powiatową Komendę Policji w Kolbuszowej. Nagrodzone prace zostały przesłane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W piątek, 8 grudnia, w Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał XI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje 2017". Laureatką w kategorii wiekowej 13-15 lat została Sylwia Gil z Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie. Jej praca zdobyła II miejsce. Na II miejscu uplasowała się również Kinga Dudek ze szkoły podstawowej  w Ostrowach Tuszowskich, w kategorii wiekowej 10-12 lat. Miejsca zdobyte przez uczennice są dużym sukcesem, gdyż  na tym etapie rywalizowało ze sobą około 230 uczestników.

"Bezpieczne wakacje" to cykliczny konkurs plastyczny, którego  organizatorami są: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 19 czerwca i trwała do 6 października.

Jednym z głównych celów konkursu jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Tematyka prac dotyczy szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia.

Korso Kolbuszowskie
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe