Czwarte miejsce Fregaty w klasyfikacji drużynowej

  • 22.12.2017, 11:53 (aktualizacja 22.12.2017 11:56)
  • MJ
Czwarte miejsce Fregaty w klasyfikacji drużynowej Archiwum klubowe
Zakończyła się rywalizacja w kolejnej edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci (10-11 lat). Ostatnie zawody odbyły się w Rzeszowie.

Kolbuszowscy pływacy potwierdzili, że w wojewódzkich zmaganiach odgrywają bardzo istotną rolę. Po wszystkich jesiennych zawodach Fregata zajmuje w klasyfikacji drużynowej czwarte miejsce, wspólnie z Motylem Stalowa Wola (16 klubów). Wyżej od kolbuszowskiej ekipy był tylko Ikar Mielec, a także Gryf Dębica i Sokół Rzeszów. 

W ostatnich zawodach, które odbyły się w stolicy Podkarpacia (10 grudnia) walczyło 210 zawodników z 17 klubów. Fregatę reprezentowało 12 zawodników, którzy aż 9 razy stawali na podium. Braian Skowroński zdobył 2 złote medale: na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i na 100 m stylem zmiennym. 

 

 

Szczepan Wójcik zgarnął też dwa złote medale. Pierwszy na dystansie 200 m stylem dowolnym, drugi na 100 m stylem zmiennym. Michał Szostak był drugi na dystansie 200 metrów stylem dowolnym i czwarty na 100 m stylem zmiennym. Mikołaj Wójcik zdobył złoty medal na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i brąz na 100 m stylem dowolnym. Julia Szklarz pokusiła się o srebro na dystansie 100 metrów stylem dowolnym i była piąte na 100 m stylem zmiennym. Bardzo dobrze spisała się kolbuszowska sztafeta 11-latków (4x50 m stylem dowolnym).

Fregata w składzie: Michał Szostak, Karol Rzemień, Wiktor Blicharz, Szczepan Wójcik, zajęła pierwsze miejsce. Sztafeta 10-latków (4x50m stylem dowolnym) w składzie: Mikołaj Wójcik, Karol Lewandowski, Michał Barański, Braian Skowroński uplasowała się na trzecim miejscu. – Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Gratulacje dla naszych zawodników - cieszył się Bartosz Pietryka, trener Fregaty.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

MJ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mary
mary 22.12.2017, 16:09
na dziesięć drużyn są na dziewiątym miejscu, sukcesy jak w naszej policji jak pijanych rowerzystów nałapią

Pozostałe