W Hucie Przedborskiej otwarto dzienny dom seniora

  • 4.02.2018, 11:57
  • js
W Hucie Przedborskiej otwarto dzienny dom seniora Fot. UM Kolbuszowa Oficjalne otwarcie placówki odbyło się w poniedziałek, 22 stycznia.
Codziennie, nieodpłatnie dowożonych jest do niego 15 mieszkańców gminy Kolbuszowa, którzy mają minimum 65 lat

Swój drugi dom w placówce znalazło 11 pań i 4 panów. Są to mieszkańcy Kolbuszowej, Zarębek, Kłapówki, Widełki, Kupna, Przedborza, Domatkowa i Bukowca. Wiek to najważniejsze kryterium, które należy spełnić, aby do domu seniora się dostać. Rekrutację prowadzi Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

Seniorzy, którzy już teraz spędzają czas w placówce w Hucie, mają do dyspozycji m. in. salę spotkań i jadalnię. Jest również świetlica z telewizorem oraz komputerem i miejsce, gdzie można zdrzemnąć się na swoim łóżku. W odrębnej sali prowadzona jest rehabilitacja.

Placówka jest czynna osiem godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Wszystkim osobom zapewniony jest ciepły posiłek oraz bezpłatny dowóz z miejsca zamieszkania do Huty Przedborskiej i z powrotem.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

js
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Julia
Julia 4.02.2018, 20:33
Nad 15-toma starszymi osobami czuwa na zmianie aż.... 1 (jeden!) opiekun. Gdyby się przytrafiło zwykłe omdlenie to ....? No własnie co???
No przecież sprawnym seniorom się nic nie przytrafi. No ale gdyby .... to niestety ani wózka inwalidzkiego, żeby osobę posadzić, ani tel. żeby zadzwonić na pogotowie. Takie dzisiejsze jewropejskie standardy....

Pozostałe