Są plany, aby w Raniżowie powstał dzienny dom seniora

  • 6.02.2018, 11:57 (aktualizacja 05.02.2018 14:12)
  • dg
Są plany, aby w Raniżowie powstał dzienny dom seniora pixabay.com
Raniżowski samorząd przygotował wniosek o dofinansowanie zadania pn. „Utworzenie i wyposażenie dziennego domu „Senior plus”.

O planach utworzenia takiego miejsca poinformował na ostatniej sesji (18 stycznia) Marek Margański, sekretarz Urzędu Gminy w Raniżowie. - W odpowiedzi na ogłoszenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej urząd gminy Raniżów złożył ofertę na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego Senior Plus na lata 2015- 2020 pod nazwą „Utworzenie i wyposażenie dziennego domu Senior plus” - powiedział sekretarz gminy. Dodał, że dzienny dom dla seniorów ma powstać w budynku byłego hotelu na stadionie w Raniżowie. Zadanie będzie więc obejmować przebudowę pomieszczeń budynku oraz wyposażenia w celu dostosowania do kryteriów „Seniora”. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na około 350 tysięcy złotych. Dofinansowanie, o które gmina zabiega z ministerstwa, to przeszło 270 tys. zł.

Co oferują placówki „Senior+”? Placówki dziennego pobytu „Senior +” zapewniają osobom starszym pomoc w czynnościach dnia codziennego. Chodzi o usługi socjalne (w tym zapewnienie posiłku, usługi opiekuńcze i rehabilitacyjne), edukacyjne (np. warsztaty rękodzielnicze, plastyczne, językowe, komputerowe), a także zajęcia: kulturalno-oświatowe (koncerty, zajęcia teatralne, śpiewu, wycieczki rekreacyjne), aktywności ruchowej (takie jak kursy tańca, nordic walking, pilates), aktywizujące społecznie (np. organizacja Dni Seniora, współpraca z przedszkolami) czy terapii zajęciowej (muzykoterapia, treningi umysłu itp.).

dg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe