W ubiegłym roku trzy pary z powiatu kolbuszowskiego wzięły ślub poza kościołem i urzędem

  • 25.02.2018, 20:30 (aktualizacja 22.02.2018 18:59)
  • Joanna Serafin
W ubiegłym roku trzy pary z powiatu kolbuszowskiego wzięły ślub poza kościołem i urzędem
Niecałe dwa lata - to jeden z najkrótszych staży młodego małżeństwa, które zdecydowało się na rozwód. Par z naszego powiatu, które nie chciało dzielić ze sobą dalszego życia, było w minionym roku ponad 60.

Na terenie gminy Kolbuszowa jedna trzecia zawartych związków małżeńskich w minionym roku to śluby cywilne. Tekst przysięgi, przed urzędnikiem państwowym, wyrecytowało w sumie 30 par.

Za każdym razem oświadczenie zaczynające się od "Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny..." wypowiadano w urzędzie przy ul. Obrońców Pokoju w Kolbuszowej. Zwykle są to soboty. - W dni ustawowo wolne od pracy ślubów nie dajemy - wyjaśnia Ewa Gul - Czachor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kolbuszowej.

Nie zawsze jednak przysięgę trzeba składać w urzędzie. Od kilku lat narzeczeni mogą wybrać sobie miejsce, w którym zawrą związek małżeński. Taka opcja jednak dodatkowo kosztuje - extra 1000 zł + standardowe 84 zł za sporządzenie aktu małżeństwa.

W minionym roku, po raz pierwszy, ślubu poza USC udzieliła Jadwiga Stec z Majdanu Królewskiego. - Było to w domu weselnym "Weranda" w Komorowie - mówi urzędniczka z ponad 35-letnim stażem pracy i dodaje, że zgodnie z przepisami, ślubu może udzielić tylko na terenie swojej gminy.

Więcej w aktualnym Korso

Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe