Orientacja na „Białkówkę”

  • 26.07.2016, 08:05 (aktualizacja 26.07.2016 08:07)
  • Lidia Grabiec
Orientacja na „Białkówkę” Mirosław Marek
Przed mieszkańcami gminy otwiera się możliwość uprawiania orientacji sportowej w terenie. Na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej „Białkówka” w Leśnictwie Nowa Wieś powstał bowiem Zielony Punkt Kontrolny.

- Zielony Punkt Kontrolny zachęca do udziału w różnych formach leśnej orientacji sportowej oraz rekreacji, aby doskonalić umiejętność posługiwania się mapą, ale też poprawić kondycję fizyczną – wyjaśniają Mirosław i Katarzyna Markowie, pomysłodawcy tej inicjatywy i dodają: - Stworzenie takiego punktu na ścieżce położonej na trasie Przyrodniczego Szlaku Puszczy Sandomierskiej służy też ochronie miejsc cennych przyrodniczo i promuje tereny ciekawe turystycznie, a mniej wrażliwe przyrodniczo.

W ramach tego projektu na „Białkówce”, na obszarze około 2,5 km kw., rozmieszczonych zostało 30 drewnianych słupków z biało-pomarańczowymi tabliczkami. Zaproponowane zostały też trzy trasy o różnej długości. Pomysłodawcy nie ukrywają, że realizacja ich inicjatywy nie byłaby możliwa bez zaangażowania ze strony Nadleśnictwa Kolbuszowa. - Nadleśnictwo nie tylko wsparło pomysł poszerzenia oferty edukacyjno-przyrodniczej „Białkówki”, ale też pomogło uzyskać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Mirosław Marek. 

Więcej w Korso nr 29/20.07.2016

Lidia Grabiec
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe