W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się etap okręgowy olimpiady geograficznej

  • 6.03.2018, 14:30 (aktualizacja 06.03.2018 00:28)
  • Lidia Wyzga
W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się etap okręgowy olimpiady geograficznej Fot. LO Kolbuszowa Kolbuszowskie liceum reprezentowała Magdalena Czachor z klasy 3b.
60 uczniów z 22 szkół średnich z województwa podkarpackiego zmierzyło się w etapie okręgowym XLIV Olimpiady Geograficznej.

Organizatorem konkursu było kolbuszowskie Liceum Ogólnokształcące. Zanim jednak uczestnicy zmierzyli się w etapie okręgowym, musieli pozytywnie przejść przez pierwszy etap. A ten wcale nie był łatwy.

- Polegał on na napisaniu pracy naukowo-badawczej na jeden z czterech podanych wcześniej tematów - wyjaśnia Piotr Bujak, nauczyciel geografii w kolbuszowskim LO.

Wszystkie prace ocenione zostały ocenione według ścisłe określonych kryteriów, a do etapu okręgowego zakwalifikowały się osoby, które otrzymały co najmniej 75 procent maksymalnej liczby punktów.

Kryterium to spełniło 60 uczniów z 22 szkół średnich z województwa podkarpackiego i to właśnie oni wzięli udział w zawodach okręgowych zorganizowanych przez LO w Kolbuszowej. W tym gronie znalazła się uczennica kolbuszowskiego ogólniaka.

- Z naszej szkoły do pierwszego etapu etapu zgłosiły się w sumie cztery osoby, ostatecznie pracę ukończyły dwie. Do etapu okręgowego zakwalifikowała się Magdalena Czachor, uczennica klasy 3b - mówi dumny nauczyciel.  

Więcej w aktualnym Korso

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe