- W Raniżowie brakuje kilkunastu metrów chodnika - skarży się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego

  • 14.04.2018, 14:30 (aktualizacja 14.04.2018 00:04)
  • Dominika Garbacka
- W Raniżowie brakuje kilkunastu metrów chodnika - skarży się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego Fot. Archiwum Korso Koniec chodnika i wjazd do sklepu dzieli od siebie zaledwie kilkanaście metrów. Jak twierdzi pan Edward, krótka odległość stanowi jednak duże niebezpieczeństwo.
"Urwany" w pewnym momencie chodnik, wąska ulica i szybko jadące samochody to główny problem pieszych zmierzających w stronę sklepu przy ulicy Rzeszowskiej w Raniżowie.

O interwencję, w sprawie tego newralgicznego miejsca, poprosił nas pan Edward z Raniżowa.

- Kontaktuję się w sprawie chodnika, a raczej jego braku, w Raniżowie, wzdłuż drogi prowadzącej do sklepu przy ul. Rzeszowskiej. Dokładnie to chodzi mi o miejsce, w którym kończy się chodnik, a zaczyna rów - wyjaśnił mężczyzna.


Nie ma gdzie uciec

- Jest tam bardzo niebezpiecznie, auta szybko jeżdżą, a klienci sklepu, aby zrobić zakupy, muszą wchodzić na jezdnię lub wąskie pobocze - poinformował mężczyzna.  - Czy odpowiednie organy odpowiedzialne za drogę mają zamiar kiedykolwiek dokończyć chodnik do mostu w Raniżowie tak, aby wyglądało to ładnie, a co najważniejsze, było bezpiecznie? - dopytywał pan Edward.

 
Może w tym roku

Droga oraz znajdujący się przy niej chodnik są w zarządzie powiatu. W sprawie zainterweniowaliśmy więc u Eugeniusza Szczebiwilka,  dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.

Więcej w aktualnym Korso

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniecdziury
Mieszkaniecdziury 15.04.2018, 19:47
Nie kilkunastu. Kilku

Pozostałe