W Kolbuszowej po raz pierwszy odbył się "Bieg Pamięci Janka Bytnara"

W Kolbuszowej po raz pierwszy odbył się Fot. L. Wyzga Uczestnicy mieli do pokonania dystans 6 kilometrów. Trasa wiodła ulicami miasta m.in.: ul. Jana Pawła II, Wojska Polskiego, Partyzantów, Krzaklewskiego i Szopena.
Ponad 120 dorosłych i ponad 50 dzieci wzięło udział w zorganizowanym po raz pierwszy "Biegu Pamięci Janka Bytnara". Impreza odbyła się w niedzielę (6 maja), a więc dokładnie w dzień urodzin "Rudego".

Już od godz. 15 przy kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym na mieszkańców, zwłaszcza tych nieco młodszych, czekało wiele atrakcji. Długie kolejki chętnych ustawiały się przy wielkiej, dmuchanej ściance wspinaczkowej. Tradycyjnie, sporym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy, zabawa balonowymi zwierzątkami czy puszczanie dużych baniek mydlanych.


Prawdziwe emocje rozpoczęły się około godz. 17. Wtedy to właśnie Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, wystartował zawodników, którzy pobiegli i pomaszerowali z kijkami w pierwszym "Biegu Pamięci Janka Bytnara". Dorośli zawodnicy mieli do pokonania dystans 6 kilometrów.

 

Więcej w najnowszym wydaniu Korso nr 18/2018

Lidia Grabiec
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe