Najemcy sklepów mają dość syfu na kolbuszowskim Manhattanie

  • 28.05.2018, 07:00 (aktualizacja 27.05.2018 14:06)
  • Lidia Szpara
Najemcy sklepów mają dość syfu na kolbuszowskim Manhattanie Fot. Czytelnik To, że sytuacja na kolbuszowskim Manhattanie wymaga poprawy, jest pewne - wystarczy tamtędy się przejść.
Powiadają, że młodość musi się wyszumieć... Tylko co w wypadku, gdy owe "szumy" młodzieży skutecznie uprzykrzają życie innym?

Przeplatanka papierosowych petów, śliny i różnego rodzaju śmieci - tak prezentuje się kolbuszowski Manhattan. Za te wątpliwe dekoracje chodnika, schodów i okolic sklepów na piętrze odpowiada młodzież, w większości uczniowie pobliskiej szkoły.

Nastolatkowie, racząc się papierosami, zwykli spędzać tam przerwy. Na terenie szkoły palić wszak nie wolno. Niestety, młodzi ludzie wcale nie należą do niekłopotliwych gości. Po każdorazowej wizycie pozostawiają po sobie dziesiątki petów, puszki po napojach i łaty nowych plam z gumy do żucia.

Cierpi również elewacja budynku, osmalona, naznaczona naklejkami, rysunkami i śladami po butach.

Sytuacja jest szczególnie uciążliwa dla najemców manhattańskich lokali. - Pozamiatam, przetrę mopem i efekt utrzymuje się... niecałą godzinę, do kolejnej przerwy w szkole - opowiada osoba wynajmująca lokal. - Nawet nie potrzebuję zegarka, samymi ich wizytami mogę czas odmierzać - dodaje.

- Kiedyś, wychodząc stąd, niemal zostałam opluta - nadmienia inna osoba. - Nie celowo, ale mało brakowało. Akurat taki wybrał sobie moment na splunięcie w stronę drzwi - dodaje kobieta.

To, że z racji nieciekawego obrazu tej części Kolbuszowej cierpi wizerunek miasta, to jedno. Grupki niezbyt kulturalnych nastolatków negatywnie wpływają na renomę mieszczących się tam przedsiębiorstw. Ludzie drżą o swoje biznesy. Klienci zaczynają omijać to miejsce.

- Jedna z pań narzekała, że tylko chwilkę tam postała, czekając, a cała prześmierdła dymem papierosowym. Inny ktoś na wstępie skomentował, że mam tu strasznie brudno - żali się najemca. Trzeba przyznać, że na wizerunek firmy to dobrze nie wpływa.

Więcej w aktualnym Korso [nr 20/2018]

Lidia Szpara
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ijgg
Ijgg 2.06.2018, 13:20
Monitoring do pokoju nauczycielskiego niech wiedza kto sobie przechadzki robi i za palenie i brudzenie ocena z zachowania w dol
gng
gng 29.05.2018, 10:51
a co to oni nie wiedza ze palenie nie jest modne zolte zeby paznokcie smierdzace ubrania i tyle kasy poszczane z dymem ja pale bo pol mojej klasy pali zero indywidualizmu a pozniej rak i inne choroby z powodu palenia na manhatanie powinny byc czestsze patrole piesze bo tym ze raz dziennie sie auuutkiem przejada to nie im nie robi
olo
olo 1.06.2018, 17:28
Poza tym z auta niewiele widać.
Tibson
Tibson 28.05.2018, 19:04
A dzielni stróże prawa albo gonią kurierów i dostawców za blokowanie przez minute pobocza przy firmach albo sie zmieniają w jadłodajniach bo o strażakach ze straży miejskiej szkoda już pisać. Albo wożą koty albo wożą psy
Kk
Kk 28.05.2018, 11:54
Co robi policja? Boja sie przegonic paru gowniarzy?
retractor
retractor 28.05.2018, 14:17
Co robią właściciele sklepów? Czy dzwonią na policję lub straż miejską i zgłaszają zanieczyszczanie miejsca publicznego? Czy choć jeden zgłosił problem Dzielnicowemu?
Ja
Ja 2 dni temu, 20:45
Dzwonią. Zgłaszają. Policja ignoruje. Albo przyjeżdża, ale boi się wysiąść z radiowozu i po chwili odjeżdża. Sami najemcy też zwracają uwagę niewychowanym gówniarzom, ale z ty błotem nie ma rozmowy. Jedyne co potrafią te dzieciaki, to opluć i wyśmiać. Taka fantastyczna "elita" z technikum. Brawa dla grona pedagogicznego, pięknie sobie z nimi radzą!
Obywatel
Obywatel 28.05.2018, 11:48
Wstyd! To przez nauke cyfr arabskich w polskich szkolach!
ewelajna
ewelajna 29.05.2018, 12:28
dokładnie, to jest ogromny problem. Arabizacja polskiego społeczeństwa!!!
Palacz nr#3
Palacz nr#3 28.05.2018, 11:47
Masakracja dewastacja palacja i biurokracja
Palacz nr #1
Palacz nr #1 28.05.2018, 11:45
Niech szkoła zrobi palarnie i skoncza sie problemy
Qwer
Qwer 29.05.2018, 17:01
Może jeszcze szkoła ma zrobić pijalnie wódki i piwa albo burdel ? Szkoła na uczyć i to jest jedyne jej zadanie
Pozdro600
Pozdro600 2 dni temu, 20:47
Z tym (z nauczaniem) też sobie nie radzi, jak widać. Dobre maniery i wychowanie tych gówniarzy leży poniżej poziomu gruntu, zapewne gdzieś w kanalizacji.
as
as 29.05.2018, 12:56
Niech matoły przestaną palić to też nie będzie problemu.
ogarnijcie sie
ogarnijcie sie 4.06.2018, 07:11
dorosli ludzie a tacy glupi. przeciez mlodziez zawsze bedzie palic bo to w ich mniemaniu jest wyznacznikiem bycia "fajnym". naprawde tak trudno pojsc na kompromis i wyznaczyc kawalek palcu na terenie szkoly gdzie uczniowie beda mogli puscic dymka? wilk syty i owca cala - dzieciaki nie szlajaja sie po miescie, a szkola nie traci na wizerunku. o ile po bylym dyrektorze nie mozna bylo oczekiwac, ze pojdzie droga rozumu i zgodzi sie na ustepstwa (byli uczniowie na pewno pamietaja akcje pokutniczego zbierania petow do wiadereczka, ktore nie dosc ze nic nie dawaly to sprawialy ze zmuszani uczniowie doslownie pluli na szkole, wieszanie drutow kolczastych na bramach, wyciaganie klamek z okien w wc zeby uczniowie nie uciekali poza teren szkoly) o tyle licze ze nowa pani dyrektor w koncu wslucha sie troche w glos mlodziezy i "uprzyjemni" im pobyt w palcowce

Pozostałe