Oddział w trakcie reanimacji

  • 21.09.2016, 05:01
  • Lidia Grabiec
Oddział w trakcie reanimacji Lidia Grabiec
Sytuacja panująca w naszym szpitalu zaniepokoiła samorządowców. O to, jaka przyszłość czeka neonatologię oraz ginekologię z położnictwem, dopytywali w minionym tygodniu zarówno radni powiatowi jak i miejscy. Tymczasem pielęgniarki i położne są pewne, że nie poddadzą się bez walki. Mogą przy tym liczyć na poparcie swoich pacjentek.

Od początku września oddział neonatologiczny w kolbuszowskiej lecznicy pozostaje zawieszony. Powodem jest brak lekarza neonatologa, który zabezpieczyłby jego funkcjonowanie. Po licznych poszukiwaniach Zbigniewowi Strzelczykowi, dyrektorowi placówki, udało się uzyskać zobowiązanie lekarza pediatry z Rzeszowa, który wykonuje poszerzone badanie kliniczne noworodka w ciągu 12 godzin od jego narodzin.

Zawirowania na oddziale noworodkowym negatywnie odbijają się na porodówce. Przez tydzień (od 5 do 11 września) porody były wstrzymane z uwagi na dezynfekcję oddziału. Chociaż teraz odbywają się normalnie, to szef lecznicy nie ukrywa, że jeżeli nie uda się reanimować neonatologii, to przyszłość oddziału położniczego po nowym roku stanie pod dużym znakiem zapytania.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Grabiec
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe