Jezus w trumnie i „impreza" przy grobie

  • 23.10.2016, 05:01
  • Karolina Zięba
Jezus w trumnie i „impreza Archiwum prywatne
Przygoda życia, ogromne doświadczenie i wspomnienia, które zostają w pamięci na całe życie – tak w kilku słowach można podsumować to, czym dla Klaudii Bednarz i Michała Ziółkowskiego był wyjazd do odległego o ponad 10 tys. km Ekwadoru. Co ich skłoniło do wyjazdu? Czy wolontariusz jest zmuszony do jedzenia robaków? I dlaczego Ekwadorczycy wkładają Jezusa do trumny? O tym wszystkim opowiada dwójka młodych wolontariuszy z gminy Majdan Królewski, którzy spędzili w sumie ponad dziesięć miesięcy na południowoamerykańskim lądzie.

Na pytanie: Jak to się stało, że trafi łaś do Ekwadoru i spędziłaś tam dziewięć miesięcy swojego życia, pracując jako wolontariusz na misji Klaudia odpowiada krótko: - Wszystko przez Kingę i Michała. Jak przyznaje, to właśnie dzięki siostrze i przyjacielowi zdecydowała, że wyruszy w podróż życia na południowoamerykański ląd. – Pamiętam, że bardzo chciałam jechać, jak moja siostra z Michałem wyruszali do Ekwadoru dwa lata temu. Marzenie, żeby kiedyś się tam znaleźć, jednak nie umarło – mówi dziewczyna. - Ja do Ekwadoru trafi łem właściwie przypadkiem – wspomina zaś swoją przygodę misyjną Michał. - Chciałem kiedyś zaadoptować dziecko na odległość, czyli wspierać finansowo jego życie i naukę. Na pielgrzymce do Częstochowy poznałem księdza Wiesława Podgórskiego, który opowiadał o misjach. Pomyślałem, że podejdę i zapytam go, na jakich to jest warunkach i jak taka adopcja wygląda w praktyce. Usłyszałem: - „Dobra, dobra”. Wziął mój numer telefonu i powiedział, że odezwie się do mnie po pielgrzymce. Później zadzwonił, zaproponował dziecko do adopcji, dał mi wszystkie „papiery”. Jak z nim rozmawiałem, to rzuciłem mimochodem, że jakbym kiedyś w życiu miał taką okazję, to chciałbym pojechać na misje. Minął rok. Mój telefon zadzwonił o szóstej rano. Byłem trochę zaspany, ale kiedy ksiądz zaproponował mi, żebym pojechał z nim do Ekwadoru, bez zastanowienia się zgodziłem – opowiada 25-latek.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Karolina Zięba
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe