Harcerze uczcili powstańców

  • 30.12.2016, 05:00
  • pd
Harcerze uczcili powstańców UG Niwiska
W sobotę, 10 grudnia, harcerze z Niwisk uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Jej głównym celem było złożenie uroczystego ślubowania oraz oddanie hołdu ofiarom powstania warszawskiego.

W wyjeździe udział wzięło dwunastu harcerzy z 13 DSH im. M. Orłowicza z GP oraz dwie harcerki z 8 DH „Złote Pióra” ze Szkoły Podstawowej w Niwiskach. W czasie tej wycieczki druhowie zapoznali się z wydarzeniami z okresu powstania warszawskiego oraz działalnością Szarych Szeregów. Harcerze odwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach osób, które zginęły, walcząc o wolność naszej ojczyzny.

Więcej w 52 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

pd
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe