Lądowisko na wysypisku

  • 7.01.2017, 07:43
  • lg
Lądowisko na wysypisku L. Grabiec
W miejscu byłego wysypiska śmieci przy ulicy Błonie ma powstać lądowisko dla helikopterów. Obiekt będzie służył szpitalowi powiatowemu.

Taka informacja pojawiła się na ostatniej sesji rady miejskiej (28 grudnia). Lądowisko dla helikopterów miałoby powstać w okolicy parafii pw. św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Radni uchwalili już stadium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego pod tym kątem. – Tereny usługowe, które bezpośrednio przylegają do tej ulicy, zostaną włączone do terenów przemysłowych. Z kolei teren dawnego wysypiska śmieci zostanie przeznaczony pod lądowisko dla helikopterów. Powierzchnia terenu objętego zmianą wynosi około 16 ha – poinformowała Irena Dąbek, pracownica urzędu miejskiego.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lg
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
miszczcietejriposty
miszczcietejriposty 10.01.2017, 17:51
Zapewne te inwestory, co na strefe chcą się dostać, a jak będzie otwierane, to przyjadą Bracia Golec i zaśpiewają przeróbkę "Ścierniska" z refrenem "[...] kiedyś było tu śmietnisko, teraz będzie lądowisko [...]".
xyz
xyz 10.01.2017, 15:13
a kto tam będzie lądował i po co ???

Pozostałe