Harce po mieście „Rudego”

  • 29.05.2016, 22:22
  • opr. lg
Harce po mieście „Rudego” Julita Stępień
Świeczkowisko, gra terenowo-miejska i wieczór egipski– właśnie takie atrakcje czekały na uczestników I Zlotu Bytnarowskiego, który odbył się w Kolbuszowej w dniach 20-22 maja. W wydarzeniu wzięło udział blisko 120 harcerzy wraz z opiekunami.

Każdy dzień zlotu był dla uczestników niesamowitą przygodą. Jeszcze przed jego rozpoczęciem drużyny, podzielone na mniejsze patrole, otrzymały zadanie przedzlotowe, które polegało m.in. Na zebraniu jak największej liczby informacji na temat Janka Bytnara. Zlot właściwy rozpoczął się w piątek (20 maja) od świeczkowiska. Julita Stępień, komendantka hufca, wygłosiła gawędę harcerską na temat rodziny Bytnarów. Następnie odczytany został list od Barbary Wachowicz, pisarki, która dużą część swojej twórczości poświęciła uwiecznieniu dokonań młodych ludzi spod znaków Szarych Szeregów. Sobota (21 maja) była dniem pełnym wyzwań.

Więcej w Korso nr 21/25.05.2016

opr. lg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe