Dzień Wolnej Sztuki w skansenie - Kolbuszowa [2018]

start 21.04.2018 godz. 12:00

Organizator: MKL Kolbuszowa

Lokalizacja: , Park Etnograficzny w Kolbuszowej

W spichlerzu z Bidzin w samo południe rozpocznie się powolne smakowanie dzieł sztuki fotograficznej. Przewidujemy także specjalne atrakcje dla najmłodszych!

Wraz z muzealnikami z "Jadernówki" – Oddziału Fotograficznego Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu oraz członkami Fundacji "Aparat Caffe" i Fundacji Rzeszowskiej przygotowaliśmy dla Was pięć eksponatów, które od godz. 12.00 będzie można bez pośpiechu oglądać i poznawać ich historię.

Posłuchacie opowieści o portrecie małżonków (monidle), fotografii rodziny, która niegdyś mieszkała w jednej z chałup przeniesionych do skansenu, a także o zdjęciu przedstawiającym rodzinę żydowską.

Specjaliści z „Jadernówki” opowiedzą o aparacie wielkoformatowym Reisekamera oraz latarni magicznej.

Ta część pięcioelementowej wystawy będzie z pewnością najciekawsza dla najmłodszych, bowiem muzealnicy z Mielca przygotowali dla dzieci specjalny pokaz z tego zabytkowego projektora zwanego też czasem latarnią czarnoksięską…

Plan Dnia Wolnej Sztuki:

12.00 – spotkanie z pięcioma eksponatami
14.00 – 15.30 – zajęcia dla dzieci: pokaz latarni magicznej („Jadernówka”)
15.30 – pokaz filmu „Rzeszowskie Janusze” (Fundacja Rzeszowska; czas trwania ok. 45 min.)

Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotograficzna „Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”.

Tego dnia wstęp do skansenu wynosi 1zł.

/źródło: MKL Kolbuszowa/

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------